MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Suure-Jaani muusikafestivali raamat juab lugejateni

Helilooja Artur Kapi ühing ja Suure-Jaani vallavalitsus esitlevad neljapäeval, 11. aprillil riigikogu konverentsisaalis raamatut "Helisevad hetked. Suure-Jaani muusikafestivali 15 aastat", vahendas "Sakala".

Tänavu möödub 135 aastat Artur Kapi, 105 aastat Eugen Kapi, 100 aastat Villem Kapi ja 180 aastat Hans Kapi sünnist. Läinud sügisel tähistati Mart Saare 130. sünniaastapäeva.

2001. aastal asutati Suure-Jaanis rahvusvaheline Artur Kapi ühing, et propageerida ja levitada tema ja teiste Suure-Jaani piirkonnaga seotud loovisikute loomingut. 1998. aastast korraldab Suure-Jaani vald koostöös Eesti Kontserdi ja Kapi ühinguga Suure-Jaani muusikafestivali. Kui esimesel aastal kõlas vaid Kappide ja Saare muusika, siis aastatega on lisandunud teosed paljudelt Eesti ja maailma heliloojatelt.

Eelmisel aastal sai Suure-Jaani vallas festival teoks juba 15. korda. Et jäädvustada festivali ajalugu ja arengut, andis rahvusvaheline Artur Kapi ühing toetajate abiga välja raamatu "Helisevad hetked".

Ajalehe teatel on raamatu 256 leheküljel ära toodud festivali 15 aasta jooksul tehtud 1076 dateeritud fotot, millele on lisatud festivali lühiajalugu.

<<< Tagasi
VIITED