MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Muusikatriaad kutsub huvitavatele sndmustele

9.–12. aprillini peetakse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia eestvedamisel juba 21. korda festivali Muusikatriaad. Festivali sündmused on eriilmelised ja ootavad kõiki huvilisi osalema, vahendab Viljandi linnavalitsus oma veebilehel festivali korraldajate pressiteadet.

Teisipäeval, 9. aprillil on festivali Muusikatriaad 2013 koolikontsert Rapla Ühisgümnaasiumis, kus astuvad üles kultuuriakadeemia muusikaosakonna 1. kursuse jazz-, pärimus- ja koolimuusikud. Sama päeva õhtul algusega kell 21.00 saab Viljandi Jazziklubis kuulata muusikaõppejõudude Ain Agana, Villu Veski ja Juhan Suitsu kontserti.

Kolmapäeval, 10. aprillil võib samu muusikuid näha ja kuulata Suure-Jaani Gümnaasiumis, kus leiab aset järjekordne koolikontsert. Samal õhtul kell 19.00 on kavas filmiõhtu koostöös Sakala Keskusega. Näha saab kooliealistele lastele ja täiskasvanutele mõeldud seikluslikku linalugu "Lisa Limone ja Maroc Orange tormakas armulugu", mille tegelastele andsid oma hääle Iiris Vesik, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Omar Nõmm, Risto Joost ja teised tuntud eesti lauljad ja näitlejad. Pilet maksab kaks või kolm eurot.

Neljapäeval, 11. aprillil kell 18.00 on Viljandi kohvikus Fellin Semiosalong, mida võib nimetada Muusikatriaad 2013 eriprojektiks. Juttu tuleb nii semiootikast kui muusikast. Musikoloog Kaire Maimets-Volt kõneleb salongis teemal "(Üles) tähendusi muusikast". Pärast mõttevahetust, kell 19.30, leiab sealsamas aset muusikaline mälumäng, kuhu oodatakse kuni kolmeliikmelisi võistkondi kaasa mängima. Mälumängu küsimused esitatakse muusikaliselt ehk mängijad peavad ära arvama ettemängitava loo esitaja, pealkirja ning albumi. Küsimused koostab muusikasaate Eesti TOP 7 saatejuht Siim Kera.

Tähtsaim sündmus ehk Noore muusiku konkursi finaal leiab aset triaadi viimasel päeval, 12. aprillil. Konkursi lõppkontserdil, mis algab kell 12.00 Pärimusmuusika Aidas, esitavad eelpool nimetatud finalistid oma lood. Kõik huvilised on oodatud kuulama ja hindama, sest valitakse välja ka Publiku lemmik. ürii koosseisus Hanna-Liina Võsa, Helena Tulve, Mart Soo, Lembit Saarsalu ja Ando Kiviberg hindavad finaliste erinevates kategooriates.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja kell 17.00 algaval lõppkontserdil, kus astuvad üles varasemate aastate laureaadid Maarja Soomre, Merike Paberits ja Jaan Jaago.

Muusikatriaadi raames toimuvad sündmused on külalistele tasuta.


Vt lähemalt: www.kultuur.ut.ee/muusikatriaad

<<< Tagasi
VIITED