MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Vhma gmnaasium muutub lejrgmisel aastal phikooliks

Kuna õpilaste arv ja riigi toetus aina vähenevad, otsustas Võhma linnavolikogu, et kohalikust gümnaasiumist saab 2015/2016. õppeaastaks põhikool, kirjutas "Sakala".

Praegused kümnenda ja üheteistkümnenda klassi õpilased saavad gümnaasiumi Võhmas lõpetada, aga uut kümnendat klassi 1. septembril ei avata. Kui 2001. aastal oli Võhma gümnaasiumis 395 õpilast, siis praegu on neid 185. Kaheteistkümnendas klassis käib 13, üheteistkümnendas klassis kaheksa ja kümnendas klassis kolm õpilast.

"Järsult on vähenenud laste arv ja riigi rahastamine," selgitas linnapea Avo Põder ajalehele. "Kolmas, meile kõige olulisem põhjus on see, et lahutati põhikooli- ja gümnaasiumiõpetajate palgaraha."

Käesoleval aastal on Võhma gümnaasiumiosa õpetajate palgafond 57 204 eurot. Riik annab 24 901 eurot. Puudujääv 32 303 eurot kaeti tänavuseni põhikooliosa palkade arvelt. Nüüdsest tuleb kogu puudu olev raha leida linnaeelarvest. Õpilaste arvu jätkuva vähenemise tõttu tulnuks järgmistel aastatel Põdra hinnangul toetust kergitada 40 000–50 000 euroni.

Linnapea rääkis, et kuna lähemas tulevikus ei ole ette näha laste arvu kasvu, oli lõpetamise otsus paratamatu. "Vastasel korral jääks linna muu elu kiratsema ning raha napiks teede lappimiseks ja uuteks investeeringuteks," selgitas ta.

Seaduse kohaselt tuleb gümnaasiumis tagada kolm õppesuunda. Ka seda on õpilaste väikese arvu tõttu väga keeruline teha. Nende argumentide valguses ei olnud volikogus otsuse tegemisel ühtki vastuhäält.

Võhma gümnaasiumi direktor Kristel Vahtra nentis, et väikese õpilaste arvu tõttu on sulgemisotsus paratamatu ja ainuõige. "Omavalitsuse rahakott ei ole põhjatu," tõdes ta. "Minu jaoks tähendab korralik gümnaasium klasse, kus on 20 õpilast ja rohkem. Seal on suurem konkurents ja omavaheline jõukatsumine."

<<< Tagasi
VIITED