MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

15. aprillist muutub mitme Luna-Viljandimaa bussi siduplaan

Viljandi maavalitsuse teatel muutuvad alates esmaspäevast, 15. aprillist mitme Lõuna-Viljandimaa bussiliini graafikud ja lühenevad reisiajad, sest sõiduteede olukord piirkonnas on viimastel aastatel paranenud.

Suuremad või väiksemad muudatused ootavad bussiliine number 17, 18, 49, 50 ja 67. Kõike neid teenindab osaühing Automen.

Graafikute uuendamisega korrigeerib maavalitsus kui maakonna bussiliikluse korraldaja busside peatustest väljumise aegu ning täpsustab sõiduplaane. Muudatused on tingitud eeskätt kaasaegsete busside kasutuselevõtmisest ja teede seisukorra paranemisest ning need arvestavad senisest enam bussi tegeliku sõiduajaga.

„Liiga kiire sõit ei ole põhjendatud, kuid samamoodi ei ole põhjendatud ka liiga aeglane sõit," selgitas Viljandi maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist Katrin Reimo. „Viimastel aastatel on teede olukord neil liinidel paremaks muutunud, mitu kruusateed on näiteks saanud mustkatte, seega on bussidel võimalik osa teelõike varasemast kiiremini läbida."

Katrin Reimo sõnul jäävad reiside algusajad enamasti samaks – see muutub vaid kahe reisi puhul ning mõlemal juhul 10 minutit hilisemaks. Mitme reisi puhul muutuvad vahepeatuste läbimise ajad. Osa reiside puhul lüheneb viie või kümne minuti võrra reisi koguaeg ja seetõttu võib nihkuda varasemaks ka lõpp-peatusesse jõudmise aeg.


Muudatustest veidi lähemalt:

Bussiliini nr 17 (Karksi-Nuia–Paistu–Ramsi–Viljandi) algusaeg ei muutu, kuid sõidugraafik muutub mõnevõrra kiiremaks ning vahepeatuste läbimise ajad nihkuvad kuni viie minuti võrra varasemaks. Buss jõuab Viljandisse varasemaga võrreldes viis minutit varem.

Liini nr 18 (Viljandi–Karksi-Nuia–Lilli) puhul jäävad samuti kõigi reiside algusajad samaks. Vahepeatuste läbimise ajad võivad mõne minuti võrra siia- või sinnapoole nihkuda ning lõpp-peatusesse jõudmise ajad muutuvad osal reisidel senisest viis või kümme minutit varasemaks.

Liinil nr 49 (Viljandi–Õisu–Abja-Paluoja–Mõisaküla) muutub hommikul Viljandist Mõisakülla suunduva bussi väljumisaeg 10 minuti võrra hilisemaks ning alates 15. aprillist väljub see reis kell 10.40 (seni väljus kell 10.30). Samavõrra muutuvad hilisemaks ka kõik vahepeatuste läbimise ajad ning buss jõuab Mõisakülla kell 11.50 (seni jõudis kell 11.40).

Liini nr 50 (Viljandi–Karksi-Nuia–Abja-Paluoja) puhul muutub pärastlõunal Abja-Paluojalt Viljandi suunas väljuva reisi algusaeg 10 minuti võrra hilisemaks ning buss alustab sõitmist Abja-Paluojalt kell 15.40 (seni alustas kell 15.30). Seetõttu võivad selle reisi puhul mõne minuti võrra hilisemaks nihkuda ka vahepeatuste läbimise ajad, kuid tervikuna läbib buss teekonna kiiremini ning Viljandisse jõuab see samal ajal kui seni – kell 16.40.

Ülejäänud liini nr 50 reiside puhul jäävad reisi algusajad samaks, kuid mõne minuti võrra võivad siia- ja sinnapoole nihkuda vahepeatuste läbimise asjad. Osal reisidel nihkub varasemaks ka bussi lõpp-peatusesse jõudmise aeg.

Bussiliini nr 67 (Karksi-Nuia–Sudiste–Karksi-Nuia) puhul muutuvad kell 14.45 ja kell 17.10 Karksi-Nuiast väljuvate reiside puhul paari minuti võrra Vabriku ja Pargi peatuse läbimise ajad. Kell 14.45 väljuva liini puhul jääb ühtlasi Karksi-Nuiast Sudiste poole sõites ära Karksi peatus.

 

Vt lähemalt:

Viljandimaa bussiliinide nr 17, 18, 50 ja 67 s6iduplaan alates 15-04-2013.xls

Viljandimaa bussiliini nr 49 s6iduplaan alates 15-04-2013.xls

<<< Tagasi
VIITED