MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Viljandi maavanema korraldusega kehtib esmaspevast, 22. aprillist jlemineku keeld

Viljandi maavanema korraldusega on alates esmaspäevast, 22. aprillist  maakonna kõikidel veekogudel jääleminek keelatud. Maavanem kehtestas keelu ilmastikutingimusi, jääkatte seisukorda ning kaluritelt saadud infot arvesse võttes selleks, et tagada ohutus ja vältida õnnetusjuhtumeid.

Teiste veekogude seas on jääleminek keelatud Võrtsjärve Viljandi maakonna territooriumile jääval osal.  22. aprillil hakkavad kehtima ka Valga ja Tartu maavanema samalaadne korraldus ja sellest lähtuvalt on jääleminek keelatud kogu Võrtsjärve ulatuses kuni jää sulamiseni.

"Ehkki korraldus hakkab kehtima 22. aprillist, paluksin siiski kõigil inimestel jääleminekut vältida juba praegu," lausus maavanem Lembit Kruuse. "Ilmastikuolud muutuvad väga kiiresti ja jää võib inimese raskuse all kergesti järele anda. Erilist tähelepanu palun pöörata veekogude läheduses mängivatele lastele, sest laste ohutunne ja riskikäitumine on täiskasvanutega võrreldes veel välja kujunemata," lisas ta.

Viljandi maavanema korralduse aluseks on veeseadus ja avaliku teabe seadus. Maavanema korraldus on antud välja ohutuse tagamiseks  ja õnnetusjuhtumite vältimiseks veekogudel.

<<< Tagasi
VIITED