MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Ugala pakub detsembris hiirtemuusikali, julumaad ja teeb igale teatriklastajale kingituse

Ugala jõululavastuses "Hiired on hiired" ühendavad valged ja hallid hiired ühise eesmärgi nimel oma jõud ning asuvad koostööd tegema. Täpselt sama on suve lõpust saati teinud ka Ugala teater ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Seda ikka selleks, et 8. detsembril kell 11.00 jõuaks lavale suurejooneline jõulumuusikal „Hiired on hiired“. 

 

Viljandi seekordne jõululavastus on mitmeski mõttes mastaapne ettevõtmine. Lavale astub 18 hiirt ja 7 kassi, lisaks paar oravat, merisiga, nahkhiir, papagoi, kobras, siil ja terve ansamblitäis mutte. Lisaks teatrietendusele saavad kõik väikesed teatrikülastajad lõbutseda ka teatri jõulumaal. Nii oodataksegi lapsi teatrisse lustima juba tund aega enne etenduse algust.

 

Üks detsembrikuine teatrikülastus pole täiuslik ilma jõuluvanata. Nii on kõik teatrikülastajad oodatud pärast etenduse lõppu jõulutubadesse, kus neid tervitab jõuluvana isiklikult.

 

Liis Aedmaa, Ugala dramaturg ja jõululavastuse üks autoritest: "Ühelt poolt on see kindlasti nostalgiast kantud mõte, sest nii mina kui paljud teised Viljandis üleskasvanud teatrisõbrad meenutavad heldimusega omaaegseid Ugala jõulumaid. Teisalt tahtsime, et advendiaegne teatrikülastus oleks väikese inimese jaoks tiba erilisem ja tähendusrikkam. Siit ka meie soov, et igal teatripääsme lunastanul avaneks võimalus kohtuda jõuluvanaga. Meil on väga hea meel, et Viljandiga seotud kirjastus Petrone Print meie mõttest kinni haaras ning kõik väikesed ja suured teatrisõbrad saavad Ugalast lahkuda trükisooja lasteraamatu võrra rikkamatena".

 

Jõululavastuse "Hiired on hiired" lavastaja ja idee autor on Oleg Titov, teksti ja laulusõnad kirjutas Liis Aedmaa ja muusika Peeter Konovalov. Koreograaf on Kadri Sirel ning lavastuse kujunduse lõid Liina Tepandi juhendamisel TÜ VKA teatrikunsti visuaaltehnoloogia tudengid, muusikat teevad muusikatudengid Ain Agana juhendamisel. Laval mängivad 11. lennu näitlejatudengid.

 

Lavastus sobib lastele alates 5. eluaastast ning seda mängitakse ainult detsembris ja ainult Ugala teatris.

 

Et lisaks etendusele ka kõigest muust mõnusasti osa saada, tuleks teatrikülastuseks planeerida umbes 2,5 tundi.

 

Lisamaterjal:

 

Mari Nurk

turundus- ja avalike suhete juht

SA Ugala Teater

tel 56635570

<<< Tagasi
VIITED