MIS TOIMUB?

Uudised

Kuvan uudiseid
Otsi
 

Maavanem ootab Viljandimaa Vapimrgi kandidaate

Maavanem ootab Viljandimaa Vapimärgi kandidaate

 Viljandi maavanem ootab taas kandidaate Viljandimaa Vapimärgile, ettepanekute esitamise tähtaeg on 02. veebruar 2015.

 Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt kaasa aidanud maakonna arengule. Vapimärgi asutas Viljandi Maavalitsus Eesti Vabariigi 85. sünnipäeva auks. Seni on Vapimärgi pälvinud kaksteist inimest. Esimene Vapimärk omistati kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle maakonna abivajajate ning kolleegide poolt kõrgelt hinnatud arst-neuroloog Viktor Brin.

Ettepaneku Vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Esitada tuleb kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse kirjalikult Viljandi Maavalitsuse kantseleisse (Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi) 2.veebruariks 2015 või e-maili aadressil info@viljandi.maavalitsus.ee

 Viljandimaa Vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud vastav nõukogu. Vapimärgi pidulik üleandmine leiab aset maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku korraldataval pidulikul vastuvõtul 22. veebruaril, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva.

 Vapimärk on kuuest kuldsest viljapeast koosnev täht, mille peal on Viljandimaa vapp. Vapimärk on valmistatud juveelihõbedast prooviga 925° (kõikide detailide osas). Viljapead on reljeefsed, kaetud puhta (999°) kullaga. Vapikilp ja kotkas on hõbedast, viimistletud läbipaistva kuumemaili ning kuldamisega.

Viljandimaa Vapimärgi statuut on leitav maavalitsuse veebilehelt: http://www.viljandi.maavalitsus.ee/et/maavanema-poolt-antavad-autasud

 

Lisainfo:
Küllike Kütt
Viljandi maasekretär
tel. 433 0402
kyllike.kytt@viljandimaa.ee

 

<<< Tagasi
VIITED