Viljandi Spordikeskus - jäähall, staadion, spordihoone
VILJANDI SPORDIKESKUS
 
Asud siin » Ajalugu
Ajalugu
Kunstmuruväljaku uus kate
Viljandi Spordikeskus 15 »


Kalender

Viljandi Spordikeskus 15

1992. aasta sügisel otsustati moodustada linnas ettevõte, mis hakkaks haldama linna valduses olevaid spordirajatisi, sest spordiühing “Kalev” ei tulnud sellega enam iseseisvalt toime. Nii alustaski sama aasta 1. oktoobril tegevust munitsipaalasutus Viljandi Spordikeskus, mis pakkus tööd neljale inimesele. Uue asutuse juhatajaks sai Rein Uustalu.
 

Esimesed objektid, mille baasil spordikeskus moodustati, olid spordiühingu “Kalev” rajooninõukogu valdusest linnale üle antud järveäärsed sportimispaigad: staadion, tenniseväljakud, korvpalliväljak ja elling. 1994. aasta jaanuaris liideti keskusega linna spordihoone ja Paala linnaosas asuv kilehall.

Spordikeskuse põhiülesanne on spordibaaside majandamine, korrashoidmine ja sporditeenuste pakkumine. Täna on spordikeskuse valduses kümme erinevat objekti ja töötajaid kokku 25.

Aja jooksul oleme spordibaaside ja sportimispaikade haldamisel tihendanud koostööd spordiklubide ja ettevõtjatega. Nii on näiteks kunstkattega tenniseväljakud renditud tenniseklubile “Fellin”, matkaraja hooldusega tegeleb Viljandi Rattaklubi. Talviste suusaradade ning looduslike liuväljade hooldamisel oleme koostööd teinud Viljandi lumepargi inimestega, kellega oleme plaaninud koostööd spordivahendite (rulluisud ja –suusad, käimiskepid) ka suviste sporditarvete laenutuse osas Viljandi järve ääres.

Viljandi Spordikeskus on Viljandi linna eelarveline asutus, seega meie tegevuseks ja investeeringuteks vajaminev raha eraldatakse linna eelarvest. Võib julgelt väita, et viimase kümne aasta jooksul on Viljandi linn leidnud spordibaaside arendamiseks märkimisväärseid summasid. Ajavahemikul 1999–2004 on valminud kolm täismõõtmelist spordisaali ja loodud erinevaid võimalusi sportimiseks välitingimustes.

Ent ikka on nagu midagi puudu, sest rahalisi vahendeid kõigeks ei jätku. Hetkel ei ole linnas kaasaegsetele nõuetele vastavat staadioni ja ujulat, rekonstrueerimist vajaks nii mõnigi spordiobjekt. Staadioni rekonstrueerimise osas on eeltööd tehtud, projekt olemas ja loodame, et “murranguliseks” selles osas saab aasta 2008.

Tänavu suvel said sõudjad oma käsutusse rekonstrueeritud olmeruumid, aga lahendust ootab uue ellingu ehitus. Uuendamist vajab ka aerutajate baas Männimäel. Loodetavasti saavad järveümbruse arengukavaga lõpuks lahenduse ka selle piirkonna sportimispaikadega seotud mured ja probleemid.


Spordikeskuse tegevuse eesmärgiks on tagada Viljandi elanikkonnale võimalused kehalise ja vaimse vormi saavutamiseks, sportliku eluviisi harrastamiseks, sportlikuks eneseteostuseks ning vaatemängulise spordielamuse saamiseks.

Mati Jürisson,
MA Viljandi Spordikeskus juhataja


Viljandi Spordikeskus Vaksali tn 4 71020 VILJANDI Telefon: 435 1575,433 3622
2018 ©